Czym wyróżnia się Wrocław?

Najważniejsze miasto Śląska, to jest Wrocław, aż kipi od rozmaitości zabytków, obiektów sakralnych oraz miejsc historycznych, naprawdę wartych obejrzenia, będąc w stolicy tego regionu chociażby na parę godzin.
Budynek Kamery Cesarskiej
Zbudowano go na początku osiemnastego stulecia, a ściślej zaczął on użytkować w roku 1701. Powstał na bazie zespolenia ze sobą kamienic barokowych. Przez kilka lat trwały jego intensywne modyfikacje zmierzające do ostatecznej rozbudowy zakończonej w 1730 roku. Dziś w obiekcie tym działają wydziały Uniwersytetu Wrocławskiego.
Opera
Opera wrocławska powstała w oparciu o skrupulatnie przygotowany, profesjonalny projekt Carla Ferdinanda Langhansa. Jej wznoszenie zajęło kilka lat, a rozpoczęło się w roku 1839. Następnie budynek ten przebudowywano, co zakończyło się oficjalnie w roku 1871. Warto wspomnieć nie tylko Nieruchomości Łódź o okazałości gmachu i jego dużej reprezentacyjności z zewnątrz, ale i bardzo bogatym wnętrzu.
Stara Giełda
To jest również projekt tego samego autora, który podjął się przygotowania konceptu opery wrocławskiej. Stara Giełda stworzona została w roku 1641, a następnie ją przekształcono na rozmaite sposoby i tu właśnie wykorzystano pomysł Langhansa. Przebudowa Starej Giełdy datowana jest na lata 1818 – 1825. Późniejsze modyfikacje oparto zaś o ideę Richarda Pludemanna. Gmach Nowej Giełdy zaś pojawił się we Wrocławiu w 1867 roku, a prace nad nim zaczęto w roku 1864. W połowie dwudziestego stulecia budynek przerobiono na przestronną halę sportową. Miało to miejsce w 1953 roku, kiedy miejsce rekreacyjne oddano formalnie do użytku.

Zobacz stronę autora: http://opakowania-wroclaw.pl/