Świecowanie Uszu

Świecowanie i Konchowanie uszu metodą Hoppi

 

Jeżeli masz kłopoty z zatokami, nieżytem nosa,stanami zaplanymi zatok , infekcjami górnych dróg oddechowych , nadmiarem woskowiny, czujesz szumy - dzwonienie w uszach, boli cię głowa, masz migrenę, jesteś zestresowany – spróbuj świecowania uszu lub konchowania uszu metodą Hoppi.

Świecowanie uszu jest zabiegiem kosmetycznym o wiele bardziej delikatnym niż konchowanie uszu . Podciśnienie jakie wytwarza się w konchach jest niekiedy do trzech razy większe niż w świeczce do świecowania uszu. To jest jedyna różnica pomiędzy świecami a konchami. Jeden zabieg konchą zastępuje 3 zabiegi świecą.

Świece i Konchy wykorzystywane przez nas w zabiegach wykonane są z najlepszego gatunkowo naturalnego produktu jakim jest wosk pszczeli , propolis z dodatkiem szałwi , rumianku, lnu i olejków aromatycznych.

Świeca ma kształt rurki , której średnica odpowiada wielkości kanału słuchowego
a długość przystosowana jest do zalecanego czasu spalania . Wykonana jest ręcznie z naturalnej bawełny oraz wyselekcjonowanego ekstraktu miodowego i wosku pszczelego. Najważniejszymi składnikami leczniczymi są naturalne olejki eteryczne i sproszkowane zioła o ściśle dobranej ilości i składzie.

Po podpaleniu świecy lub konchy wsuwa się ja do zewnętrznego otworu kanału słuchowego i czeka się aż wypali się ona do odpowiedniej długości .

W czasie spalania świecy rozrzedzone zostaje powietrze w kanale słuchowym zewnętrznym na zasadzie tak zwanego komina, dzięki czemu następuje całkowite oczyszczenie ucha z woskowiny i produktów wydzielania gruczołów łojowych. Następuje wydatna regulacja ciśnienia w uchu środkowym z przeniesieniem efektu na zatoki, co powoduje ułatwienie oddychania przez nos i udrożnienie kanału słuchowego zewnętrznego, czego głównym skutkiem jest, natychmiastowa wyraźna poprawa słuchu. Cyrkulacja dymu nasyconego olejkami eterycznymi i fitoncydami (substancje bakteriobójcze i grzybobójcze) powoduje efektywne nagrzewanie tego obszaru, polepszenie mikrocyrkulacji i krążenie limfy a także nasycenie krwi środkami uzdrawiającymi.
Wzmacniany zostaje również system immunologiczny i obronny danego miejsca.
Świecowanie uszu należy do metod , które można stosować praktycznie u wszystkich , niezależnie od wieku.JAK WYGLĄDA ZABIEG ŚWIECOWANIA USZUW czasie spalania świecy rozrzedzone zostaje powietrze w kanale słuchowym zewnętrznym na zasadzie tak zwanego komina, dzięki czemu następuje całkowite oczyszczenie ucha z woskowiny i produktów wydzielania gruczołów łojowych. Następuje wydatna regulacja ciśnienia w uchu środkowym z przeniesieniem efektu na zatoki, co powoduje ułatwienie oddychania przez nos i udrożnienie kanału słuchowego zewnętrznego, czego głównym skutkiem jest, natychmiastowa wyraźna poprawa słuchu. Cyrkulacja dymu nasyconego olejkami eterycznymi i fitoncydami (substancje bakteriobójcze i grzybobójcze) powoduje efektywne nagrzewanie tego obszaru, polepszenie mikrocyrkulacji i krążenie limfy a także nasycenie krwi środkami uzdrawiającymi. Ciepło stymuluje punkty energetyczne ucha i powoduje prawidłowy przebieg energii.
Wzmacniany zostaje również system immunologiczny i obronny danego miejsca.
Świecowanie uszu należy do metod , które można stosować praktycznie u wszystkich , niezależnie od wieku.

 

POSTĘPOWANIE PO ZABIEGUPo wyjściu z gabinetu , jeszcze przez kilka godzin można odczuwać mrowienie w okolicy głowy . Bezpośrednio po zabiegu należy chronić uszy - w chłodne dni czapką , w cieplejsze wacikami. Trzeba też w dniu zabiegu uważać, aby do uszu nie dostała się woda ; nie można pójść na basen, pływać , nurkować , a nawet myć głowy. Niektórzy czują poprawę zdrowia czy samopoczucia tego samego dnia po zabiegu. Jeśli jednak dolegliwości były silne świecowanie należy powtarzać ( ilość zabiegów ustalana jest indywidualnie ).

​Świecowanie jest skuteczne nie tylko w przypadku chorób narządu słuchu. Bywa pomocne przy niedrożności zatok, migrenie, bólach głowy związanych z nadciśnieniem. Zabiegowi mogą się poddać kobiety w okresie klimakterium cierpiące na uderzenie gorąca. Podstawą terapii jest seria trzech zabiegów, przeprowadzanych co drugi dzień, mimo że niektórzy pacjenci mogą dobrze czuć się już po pierwszym zabiegu. Jeśli dolegliwości są zadawnione, zabiegi powinno się powtarzać
​przez kilka tygodni.WSKAZANIA DO ŚWIECOWANIA USZU


​ * Zalegająca w uchu woskowina

* Podrażnienie uszu lub zatok

* Schorzeniach uszu, gardła, nosa oraz migdałków

* Stany zapalne zatok przynosowych , szczękowych , czołowych

* Częste przeziębienia na skutek osłabienia układu immunologicznego

* Nieżyt nosa również alergiczny

* Przeziębienia

* Szumy w uszach różnego pochodzenia

* Dzwonienie w uszach

* Niedosłuch lub zaburzenia słuchu

* Błędnikowe zaburzenia równowagi

* Stany stresowe, nerwowość

* Nadpobudliwość, zaburzenia snu

* Bóle i zawroty głowy oraz migreny

* Zaburzenia przemiany materii

* Spadek odporności

* Dolegliwości okresu przekwitania

* Kłopoty z zasypianiem, bezsenność

* Problemy z ciśnieniem w uszach powstałe w wyniku nurkowania, surfowania, czestego latania samolotem

* Ból odczuwany w trakcie nurkowania czy latania samolotem

* Wzmożone napięcie mięśniowe , szczególnie w okolicy potylicy i karkuPRZECIWWSKAZANIA


* Wyciek ropny z ucha

* Uszkodzenie błony bębenkowej i przewodu słuchowego zewnętrznego

* Procesy nowotworowe w obrębie głowy

* Reakcje alergiczne na produkty pszczele

* Noszenie aparatów słuchowych

* Ostry stan zapalny ucha

* Niepełna błona bębenkowa

* Urazy głowy

* Choroby zakaźneJako , że motodę Hoppi z powodzeniem można zaliczyć do jednych z najprzyjemnijeszych terapii , stosujemy ja także u Pacjenów cierpiących z powodu nadmiernej ilości stresu czymających problemy z depresją.
Jedną z głównych zalet świecowania uszu jest nieinwazyjność zabiegu oraz niemalże całkowity brak skutków ubocznych . Mimo to zawsze przed zastosowaniem świec nasz terapetua zawsze upewni sie czy u Pacjenta nie występuje reakcja alergiczna na na któryś ze składników świec , bądź w jego uchu nie wystepuje stan zapalny lub zakażenie.

 
Wszystkie prawa zastrzeżone.Strona wykonana przez

Wyleczyliśmy